Cykel

Lunchspinning med 90-talsmusik

Jag tycker inte bara om Eriks pass för att han är rakt på sak utan att hålla på och tjoa och tjimma, utan också för hans val av musik. Han spelar sällan musik som är inne just nu, utan musik från 90-talet. Jag går igång på musik som jag minns från när jag var yngre. Från när jag växte upp. Det gör mig lycklig :)

45 svettiga minuter gick förbi i ett nafs men benen gick sig ordentlig genomkörare. Har fortfarande grym träningsvärk från i tisdags! Jag avbokade BodyBalance passet ikväll. Jag är alldeles för stel för det. Det är väl det som är fördelen och nackdelen med CrossFit, det är så grymt bra träning att jag har träningsvärk i tre dagar efteråt.

Nu: En Skyr och en Pepsi max att lyxa till det med.

Föregående inlägg Nästa inlägg

Du kanske också gillar

6 Kommentarer

  • Svara Malin I Form 10 november, 2011 kl. 14:35

    Jag har fortfarande inte fått chans att testa CrossFit men vill gärna göra det så hoppas det blir snart!

    Mumsigt mellanmål också ;)

  • Svara Malin I Form 10 november, 2011 kl. 14:36

    Sv: Glömde ju svara på det andra! Vad kul att du ska dit :D Njaa, läste någon om LCHF-magasinet eller vad den hette.. det kanske kan vara något att spana in?

    • Svara Dessi 10 november, 2011 kl. 14:52

      Åh ja! :) Det vore kul att träffa Bo Zackrisson igen.

  • Svara Coyntha 10 november, 2011 kl. 14:45

    Äter du inte lunch när du tränar?
    :)

    • Svara Dessi 10 november, 2011 kl. 14:52

      Kände mig inte hungrig så det blev en Skyr. Åt frukost sent idag så jag höll mig mätt :)

  • Svara lina 13 november, 2011 kl. 22:42

    Kul med 90-tals musik!!

    Jag har inte funderat ut något direkt mål med kalmar ännu, men nog är jag bra sugen att förbättra min tid :)

  • Lämna ett svar

    Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.